Questing w Magurskim Parku Narodowym

Magurski Park Krajobrazowy przygotował propozycję wycieczki krajoznawczej w formie questu „Okolice Muzeum MPK”, który można zorganizować samodzielnie. Zgodnie z opisem ze strony Parku:

Questing jest formą poznawania dziedzictwa danego miejsca w sposób szczególny. Za pomocą wskazówek wędrujecie po terenie nieoznakowanymi trasami, prowadzą Was wyłącznie opisy zawarte w ulotce. Zarówno Ci, którzy znają to miejsce, jak i Ci, którzy są tu po raz pierwszy przeżyją ciekawą przygodę. Jest to także świetne sposób na poznawanie okolicy z dziećmi.

Zapraszamy do wędrówki i rozwiązania naszego questu. Wystarczy wydrukować przygotowaną przez nas ulotkę i udać się na swoiste zwiedzanie Krempnej. Czas przejścia około 60 minut.

Jak to działa?
Weź ulotkę i wyrusz w drogę zgodnie z przedstawionym opisem. Odkrywaj miejsca i poznawaj ich historię. Na końcu wpisz litery w przygotowane miejsce, które wskaże miejsce ukrycia skarbu. Tam czeka na Ciebie pieczątka, którą przybij na ulotce i zostaw w skrytce dla kolejnych osób bawiących się z nami.


Dla kogo ten quest?
Zarówno dla tych, którzy są w Krempnej po raz pierwszy, jak i dla tych, którym wydaje się, że znają to miejsce jak własną kieszeń. To prawda, tylko tak się wydaje… Zapraszamy do zabawy zarówno indywidualnych turystów jak i rodziny z dziećmi. Trasa nie jest wymagająca kondycyjnie, chociaż przydadzą się wygodne buty.

Ulotka dla questu do pobrania TUTAJ

Źródło: http://magurskipn.pl/index.php?d=artykul&art=1008&kat=164&s=3&sk=1