Pracowite lato- stoiska edukacyjne cz.2

Od czerwca projekt „Natura na pokolenia” był prezentowany wśród społeczności lokalnych na stoisku edukacyjnym, które stawialiśmy na rozmaitych imprezach skupiających miejscową społeczność. Ekipa Fundacji spotykała się z mieszkańcami, opowiadała o projekcie, realizowała program animacyjny i prezentowała wystawę edukacyjną poświęconą obszarom chronionym. Stoisko odwiedzały rodziny z dziećmi, seniorzy z zaprzyjaźnionych UTW i lokalni liderzy.

Mosina 15 sierpnia
Szeroko na Wąskiej i Jarmark Rodzinny

15 sierpnia w Mosinie to organizowany cyklicznie festyn rodzinny. Jednym z wydarzeń jest prezentacja plenerowa pasjonatów, artystów, kolekcjonerów i hobbystów, podczas której można zobaczyć m.in.: malarstwo, wyroby rękodzielnicze i inne. Na Jarmarku pojawiło się stoisko projektu Natura na Pokolenia. Mosina to najbliższe sąsiedztwo Stęszewa, w którym urzęduje ambasador projektu – Stęszewski Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Janowiec 18 sierpnia
Dożynki Gminne

18 sierpnia stoisko projektu „Natura na pokolenia” gościło na Gminnych Dożynkach w Janowcu, zorganizowanych na terenie Zamku. Przywitała nas tam Pani Józefa Janczura, przewodnicząca Poławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ambasadora projektu.

Zalewo 25 sierpnia
Święto Plonów

W zalewie, mieście na Pojezierzu Iławskim, gościliśmy na dorocznym Święcie Plonów. Uroczystość jest formą podziękowania za tegoroczne zbiory, podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy rolników. Tego roczne Święto Plonów było nie tylko okazją do wspólnej zabawy i integracji mieszkańców gminy, ale też możliwością poznania projektu „Natura na Pokolenia”.