Pracowite lato – stoiska edukacyjne cz.1

Od czerwca projekt „Natura na pokolenia” był prezentowany wśród społeczności lokalnych na stoisku edukacyjnym, które stawialiśmy na rozmaitych imprezach skupiających miejscową społeczność. Ekipa Fundacji spotykała się z mieszkańcami, opowiadała o projekcie, realizowała program animacyjny i prezentowała wystawę edukacyjną poświęconą obszarom chronionym. Stoisko odwiedzały rodziny z dziećmi, seniorzy z zaprzyjaźnionych UTW i lokalni liderzy.

Sieraków 8 czerwca
X Wielkopolskie Spotkania Sportowe Integracyjne Uniwersytetów Trzeciego Wieku Sieraków 2019

Stoisko projektu „Natura na pokolenia” pojawiło się w sobotę,  8 czerwca na X Wielkopolskich Spotkaniach Sportowo-Integracyjnych. Impreza rozpoczęła się marszem paradnym prowadzonym przez Orkiestrę Vivat, w którym wzięli udział zaproszeni Goście, w tym przedstawiciele zaprzyjaźnionego z Sierakowem miasta Vodnany, młodzież ze Szkoły Podstawowej, młodzi mistrzowie Basketball Club Sieraków i seniorzy z 14 organizacji.

Choczewo 20 lipca
Święto Gminy Choczewo

W Choczewie gościliśmy na Święcie Gminy. To duża lokalna impreza organizowana przez gminę dla mieszkańców, w trakcie której odbywa się mnóstwo animacji i zabaw zakończonych koncertami. Na stoisku współgospodarzami byli słuchacze z Choczewskiego UTW, Ambasadora projektu „Natura na pokolenia” na terenach nadmorskich.

Nowa Ruda 28 lipca
Odpust na Górze Św. Anny

Tradycyjny doroczny odpust był doskonałą okazją do spotkania się z mieszkańcami Nowej Rudy i okolic. Razem ze stoiskiem Nadleśnictwa Jugów stworzyliśmy na lokalnym święcie kąt edukacji i animacji na rzecz ochrony przyrody i obszarów chronionych. Otaczająca nas niesamowita panorama Sudetów, w tym Gór Sowich była najlepszą oprawą dla naszych działań i zabaw.